10 ďalších vecí, ktoré sú typické pre vysokovýkonne inteligentných ľudí

Autor: Ondrej Šinko | 8.2.2017 o 8:00 | Karma článku: 7,13 | Prečítané:  2844x

Som na takej tej coolovej stránke pre mladých čítal článok, že 11 spoločných čŕt vysoko inteligentných ľudí. A to vyšlo tak, že som aj ja inteligentný potom, asi. Ale som natoľko inteligentný, aby som napísal podobný článok? 

Ten pôvodný článok bol na veľmi kvalitnom portáli pre startupistov, ktorý sa v žiadnom prípade nestal bulvárom pre dvadsiatnikov pri počítačoch. Akože, dal by bulvár k článku o inteligencii fotku Nikola Teslu a Hermiony Grangerovej (čo je pár, o ktorom existuje erotická fanfiction samozrejme)? To mi naznačuje, že ľudia z toho webu sú dobrí v rozmýšľaní. Čo ma privádza k prvému znaku vysokej inteligencie.

1. Sú dobrí v rozmýšľaní

Je prekvapivé, že vysokovýkonne inteligentný ľudia sú naozaj dobrí v rozmýšľaní. Poznáte napríklad takého Teslu? Mnohí pamätníci o ňom hovoria ako o veľmi inteligentnom človeku a možno aj vďaka svojej inteligencii toho Tesla veľa vymyslel. Fakt dobré vynálezy ako striedavý prúd, elektromobil a smrtonosný lúč a tak. Nevieme síce o tom, aké mal vysoké IQ, ale podľa mňa bolo minimálne trojciferné. Ale Tesla nie je jediný s vysokým IQ, ktorý je dobrý v rozmýšľaní. Podľa výskumu majú ľudia s nadpriemerným IQ lepšie rozumové vlastnosti ako zvyšok populácie. Je asi celkom jasné, že do tejto skupiny patrím tak ja, ako aj ty, milý čitateľ. 

2. Je nevyvrátiteľným faktom, že členovia rodu Homo, ktorí dosahujú vysoký level inteligencie, majú tendenciu aplikovať pri svojom písomnom prejave svoju bohatú slovnú zásobu prezentujúc ju abuzívnym počtom synoným, pričom sentencie týchto extraordinárne talentovaných ľudí sa skladajú z obscénne vysokého množstva konjunkcií.

Čo znie oveľa inteligentnejšie a jasnejšie ako povedať: "Múdri ľudia píšu dlhé slová a vety." Je asi celkom jasné, že do tejto skupiny patrím tak ja, ako aj ty, milý čitateľ. 

3. Majú až priveľmi dobrý zmysel pre humor

Podľa výskumov si 90% ľudí myslí, že má nadpriemerný zmysel pre humor. To je štatisticky nepravdepodobné, a deje sa to preto, že normaláci nevedia správne ohodnotiť svoj zmysel pre humor. Ale vysokí inteligenti sú objektívnejší a vedia oceniť svoje schopnosti. A z toho jednoznačne vyplýva, že majú zmysel pre humor, ale že veľmi dobrý. Fakt, že sa ľudia nesmejú na vašich vtipoch jednoznačne dokazuje, že títo ľudia nedosahujú vašu úroveň a asi by ste sa s nimi mali prestať baviť a to by ste aj spravili, ale oni sú jediní ľudia, ktorí sa s vami bavia a vo svojich temnejších chvíľach máte pocit, že to robia len z ľútosti a veľmi ich to neteší a potom si poviete, že by ste mohli prestať s tou sebestrednou pseudointelektuálnou šarádou a že ten vtip o Kantovi zas taký dobrý nebol, ale nakoniec sa na ňom zasmejete aspoň vy. Lebo ste natoľko sofistikovaný, aby ste sa smiali na vlastných vtipoch. Je asi celkom jasné, že do tejto skupiny patrím tak ja, ako aj ty, milý čitateľ. 

4. A s tým humorom ešte, pozerajú Big Bang Theory

Vysokí inteligenti milujú Big Bang Theory. Lebo v Big Bang Theory sú vysokí inteligenti hlavnými postavami a konečne môže aj všeobecná divácka obec pochopiť, ako to máme my mozgoši ťažké. Tam proste hovoria o tej mačke, ktorá je vlastne zombie a pritom to je vlastne fyzika. Je to fakt dobré, ale hlúpi ľudia sa na tom nezasmejú. Je asi celkom jasné, že do tejto skupiny nepatrím ani ja, ale ani ty, milý čitateľ. BAZINGA! To bol vtip, ktorý ocenia len fanúšici tohto seriálu. Je asi celkom jasné, že do tejto skupiny patrím tak ja, ako aj ty, milý čitateľ. 

5. Namiesto robenia niečoho užitočného čítajú články s číslami v názvoch

Ako každý asi vie, že múdri ľudia čítajú články. Ale múdri ľudia musia vedieť aj čísla poznať. A to znamená, že články s číslami v názvoch budú čítať fakt len tí najinteligentnejší ľudia. Je asi celkom jasné, že do tejto skupiny patrím tak ja, ako aj ty, milý čitateľ. 

6. Niekedy sú takí, že úplne nie, vôbec nechcem vidieť ľudí, ale potom inokedy sú, že hej ide sa party life, ruka hore moji ľudia

Niekto by mohol povedať, že to, čo píšem, sú úplne všeobecné vlastnosti, v ktorých sa môže nájsť takmer každý, vďaka čomu by sa mohol cítiť dobre o svojej inteligencii. To je úplne nepravdivé tvrdenie. Predsa ľudia sú buď introverti alebo extroverti, to už vedeli starí Gréci, ktorí boli mimochodom veľmi inteligentní. Ak sa človek správa niekedy introvertne a niekedy extrovertne, tak je výnimočný. A ak je výnimočný, tak je inteligentný. Je asi celkom jasné, že do tejto skupiny patrím tak ja, ako aj ty, milý čitateľ. 

7. Pijú veľa alkoholu

Keď sa supertalent v inteligencii chce zabaviť s normošmi nemá to však také jednoduché. Akože, o čom sa vlastne rozprávať s človekom, ktorý má podpriemernú priestorovú predstavivosť a nevie povedať ďalšie číslo v číselnej postupnosti? Veď tým ľuďom z úst vychádzajú len grcky a hovná. A podobné stavy vám navodí len alkohol. V podstate nemáte na výber. Musíte sa opiť, aby ste sa dostali na ich úroveň. Určite nemáte problém s alkoholom. Vaša osobnosť rozhodne nie je za triezva tak neskutočne nudná, že potrebujete tekutý doping. A nepotrebujú ho ani vaši podpriemerní kamaráti, aby vašu osobnosť dokázali tolerovať. Je asi celkom jasné, že do tejto skupiny patrím tak ja, ako aj ty, milý čitateľ. 

8. Ľutujú, že eugenika sa neujala

Viete ako to chodí. Svoju mladosť strávite nasledovaním svojich intelektuálnych cieľov a vaši rovesníci sa pritom zabávajú s opačným pohlavím. Pohrávate sa s myšlienkou, že na tom nihilizme niečo je a vaši menej neurálne obdarovaní známi už čakajú dieťa. A keď po čase zistíte, že nihilizmus je o ničom, tak už majú detí päť. A vy už prestávate mať sexuálne schopnosti, ak vôbec nájdete nejakú polovičku, pri ktorej by ste si nemuseli vystreliť mozog z hlavy. Jednoducho, hlúpi a chudobní ľudia majú viac detí ako my, rozumári. Však evolúcia v našom svete uprednostňuje blbcov, lebo len debil si nedá gumu. A náš svet sa postupne stáva debilnejším. Američania o tom spravili fajn dokument, hral tam aj Terry Crews.

Je úplne objektívnym faktom, že nepoznám Flynnov efekt a že by sa asi zišla nejaká kontrola populácie . To bola myšlienka eugeniky, ktorá bola na počiatku 20. storočia úplne rešpektovanou vedou. Ale bohužiaľ, prišiel Hitler a dal tomuto oboru neprávom zlé meno. Je ale očividne potrebné nájsť konečné riešenie problému hlúpych ľudí. Je asi celkom jasné, že do tejto skupiny patrím tak ja, ako aj ty, milý čitateľ. 

9. Dokážukut prelomiťkit tentokot zakódovanýkýt textket

Tietokot slovákát súkút zašifrovanékét takkat, žeket imikit nerozumieket anikit môjkôt grammarkat checket, aleket lenket skutočnýkýt majstrikit duchakat. Jeket asikit celkomkot jasnékét, žeket dokot tejtokot skupinykyt patrímkít takkat jakat, akokot aj ty, milý čitateľ. 

10. Zdieľajú články o inteligencii na facebooku, aby ukázali svoju inteligenciu

Neviem vám zaručiť, že zdieľaním tohto článku budete svojim priateľom pripadať inteligentne. A neviem prečo robím klikolapkové články, keď z toho vlastne nič nemám. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Fukatscha

Futbalová bitka? Vraj je to neodolateľné vzrušenie

Prečo sa futbaloví fanúšikovia bijú a hokejoví spoločne zabávajú.

EKONOMIKA

Chýba desaťtisíc itečkárov. Vykryť to majú aj Ukrajinci

Dopyt po informatikoch rastie a Slovensko ho nedokáže zasýtiť.


Už ste čítali?